איך לא לצאת פראייר בהסכם ממון

לצערנו, אין אנו חיים בעולם תמים, בו כולם דואגים לכולם ומפזרים אהבת חינם. תתפלאו, אך אפילו אהבה בין בני זוג יכולה להתפוגג בעקבות פרידה וכיוצא בכך תהליך מאוד מורכב, בעיקר כשמדובר בחלוקה של רכוש וכסף. מאחר ולא ניתן להבטיח דבר במילים ובמחוות של אהבה, אפילו בני זוג העומדים להינשא חותמים על חוזה בניהם, הנקרא הסכם ממון. ההסכם הזה בנוי משני חלקים, כאשר חלק אחד מבטא את הרכוש הקיים של כל אחד מבני הזוג לפני הנישואין וחלק שני מבטא את הנכסים אשר יצברו במהלך זמן הנישואים.

הסכם ממון נועד בכדי להגן על הרכוש של כל אחד מבני הזוג ובפרידה תפקידו לחלק את הרכוש ואת הממון באופן הוגן, כפי שהוסכם מראש.

שירות אובייקטיבי

השאלה הגדולה היא איך לא לצאת פראייר בהסכם ממון, מאחר שבדרך כלל צד אחד מבני הזוג מציע את הרעיון, במידה ויש לו רכוש בשווי גבוה יותר וכן הממון של מוערך בסכום גבוה יותר מבן הזוג השני. במקרה זה, על הצד השני לוודא כי ההסכם בא גם לטובתו וייכתב בהתאם לכל המצבים האפשריים שיכולים לקרות. בכדי להסכים עם החלוקה שנעשית באמצעות עורך הדין, חשוב שלעורך הדין לא תהיה קרבה מסוימת לאחד הצדדים והשירות שיעניק יהיה אובייקטיבי לחלוטין.

במהלך עריכת ההסכם שני בני הזוג צריכים להיות נוכחים ולהגדיר את החלוקה כך שיהיה איזון במשאבים. אומנם יש הסכם לגבי הרכוש שהיה לכל אחד לפני הנישואין, אך ישנו גם רכוש שיצטבר במהלך הנישואין עצמם, מה שיאפשר לשני בני הזוג להגדיר מראש את החלוקה השווה.

הסכם ממון- מגן על העתיד

כמו כן, כיום ניתן לעשות הפרדה מלאה בין רכוש שנצבר לפני הנישואין לבין רכוש שנצבר במהלך הנישואין. כך שבמידה ולבן או בת הזוג יש דירה שנרכשה באמצעותו ובאמצעות הוריו, זכותו לערוך הסכם ממון בו יהיה רשום כי יש הפרדה רכוש מלאה בכל הנוגע לדירה.

חשוב להבין שהסכם ממון מגן על שני בני הזוג ולאו דווקא על הצד שהביא עמו את הרכוש. בעתיד עם הנישואין יבואו לעולם גם ילדים, כך שההסכם מגן גם עליהם ודואג לרווחתם ולרווחת בן או בת הזוג שהגיע ללא רכוש. בכדי לא לצאת פראיירים חשוב לערוך הסכם ממון באמצעות עורך דין מקצועי, מיומן ובעל ניסיון. קראו היטב את כל הסעיפים ואל תשכחו לוודא מה כתוב באותיות הקטנות.

כתבות נוספות

תחזיות ביטקוין

תחזיות ביטקוין מעניינות לקראת 2024

בקרוב תסתיים לה השנה האזרחית, שנה נוספת בה הביטקוין נותר חזק למרות לא מעט תחזיות קודרות. כמו תמיד, גם כעת הוא מעורר ספקולציות ותחזיות, אשר

דילוג לתוכן