איך לבחור דירה חדשה בפרויקט נדל"ן

כישת דירה לצורך מגורים, היא הגשמת חלום. כל זוג צעיר אשר עובר לראשונה מבית הוריו או מדירה שכורה אל דירה חדשה שהוא רכש, מגשים בעצם חלום של הקמת בית במובן הפיזי של המילה. יש הטוענים ובצדק, שרכישת דירה זה השלב הראשון והעיקרי בהבטחת ביטחון כלכלי למשפחה, הרי לא משנה מה יקרה,תמיד יהיה להם קורת גג לישון תחתיה.

כל זוג אשר בוחן דירות חדשות לקראת רכישת דירה משלו, קובע לעצמו פרמטרים מסוימים על פיהם הוא מחליט באיזו דירה הוא יבחר. אף על פי שהמצב בשוק הנדל"ן הוא שהמחירים עולים ללא הפסקה ויש טענות לכך שהיצע הדירות אינו גדול מספיק, אנחנו כן יכולים למצוא פרויקטים מגוונים בעיר שונות.

פרויקט נדל"ן היום הוא כבר לא רק מבנה מגורים שמציע דירות לרוכשים, הוא הרבה מעבר לכך, וזו גם הסיבה שזוג צעיר אשר מבקש לרכוש דירה חדשה, צריך להסתכל על הפרויקט בצורה הרבה יותר רחבה מאשר דירת מגורים. אנחנו יכולים לראות את זה בפרסומים שחברות הנדל"ן מפיקות עבור פרויקטים שהן בונות וכן אנחנו יכולים לראות את זה בעצם המפרט שכל חברה מציגה בפני הלקוחות שלה. לא מדובר רק במפרט של הדירה עצמה, אלא של המבנה כולו ואף של השכונה.

כאמור, דירות חדשות נבנות כיום כמעט בכל עיר, מדובר על דירות שנבנות על חשבון מבנים ישנים וכן דירות שנבנות במסגרת פרויקט נדל"ן בשכונות חדשות, על בני הזוג להחליט מה מבין השניים הם מעדיפים, והן מה הפרמטרים שמשפיעים עליהם לבחירת דירה לרכישה.

פרמטרים חשובים לבחירת דירה חדשה בפרויקט נדל"ן

אין ספק שהפרמטר הראשון הוא עלויות. כמה עולה הנכס, כמה משלמים עליו בשלב הראשון, איזו משכנתא צריך לקחת על הנכס. עוד בטרם מגיע הזוג הצעיר לפרויקט מסוים, הוא צריך לדעת כמה כסף עומד לרשותו וכמה כסף הוא יכול לגייס מעבר לכך. בצורה כזו יהיה לו הרבה יותר קל לברור בין הפרויקטים.

הפרמטר השני הוא מבנה הנכס. כמה דירות יש במבנה, כמה מעליות, מה כולל המבנה (מחסנים, חדר כושר, חדר ג'ימבורי וכדומה) כיצד בנויה הדירה שמוצעת למכירה, כמה חדרים יש לה, מה הנוף מסביב, כמה חניות מוצעות לדיירים ועוד.

הפרמטר השלישי היא הסביבה הקרובה. פרויקט נדל"ן יכול לעמוד בפני עצמו ויכול להיות חלק מפרויקט נרחב, כאמור, של שכונה חדשה. כאן יש לקחת בחשבון את שאלת התשתיות, מה טיבן בשכונה שזה עתה נבנית, מה מצב עורקי התחבורה באזור, האם השכונה כוללת פארקים, גינות ציבוריות, בתי ספר, גני ילדים ועוד. פרמטר זה מסתכל על הטווח הרחוק, הטווח שמתייחס לכך שהילדים יגדלו ויהיה צורך שילכו לגן או לבית הספר.

הפרמטר הרביעי זה האזור כולו, האם מדובר בעיר גדולה, קטנה, מה אופציות התעסוקה באזור, קירבה להורים, חיי תרבות ופנאי. כל זוג בוחר מה הוא מעדיף ועל פי זה הוא יקבע האם הדירה מתאימה לו או לא.

הכתבה בחסות מטרופוליס חברה מובילה ליזמות אורבנית בישראל

כתבות נוספות

תחזיות ביטקוין

תחזיות ביטקוין מעניינות לקראת 2024

בקרוב תסתיים לה השנה האזרחית, שנה נוספת בה הביטקוין נותר חזק למרות לא מעט תחזיות קודרות. כמו תמיד, גם כעת הוא מעורר ספקולציות ותחזיות, אשר

דילוג לתוכן