איזה פתרון סליקה העסק שלך צריך?
סליקה-לעסק

מרבית בתי העסק בישראל כבר יודעים שהם לא יכולים להרשות לעצמם לוותר על קבלת כרטיסי אשראי מלקוחות, מתוך הבנה שזהו אמצעי התשלום העיקרי ושאסור להם להישאר מאחור. אבל איך בוחרים מתוך מגוון פתרונות סליקה לעסק שקיימים בשוק? פתרון שמתאים בול לעסק אחד לא בהכרח יתאים לעסק אחר,

למשל: בעל עסק נייד לא רוצה להיסחב עם מכשיר גדול וצריך ממשק סליקה קטן ונוח, בעל עסק קטן לא תמיד מעוניין או מסוגל לשאת בעלויות המסוף או בהתעסקות עם החומרה ובעלי אתרי סחר זקוקים לפתרון סליקה אינטרנטי. דבר נוסף שצריך לקחת בחשבון, הוא תהליך המעבר למסופים בתקן EMV, אשר נמצא בעיצומו בימים אלה.

מזה EMV ולמה זה חשוב?

על פי דרישת בנק ישראל, כל העסקים בישראל מטמיעים מסופים חדשים, אשר נמצאים בשימוש נרחב בחו"ל כבר מספר שנים. מסופי EMV מאובטחים יותר ומצמצמים את הסיכוי להכחשת עסקאות, וכן מאפשרים קבלת תשלומים חכמים – ללא מגע, באמצעות קוד סודי, בנייד וכו'. ככל האפשר, כדאי לבחור בפתרון סליקה התומך בתקן.

סוגי פתרונות סליקה לעסק

קופה רושמת – גם אמצעי לכיבוד כרטיסי אשראי וגם כלי לניהול העסק במכשיר אחד. בקופה אפשר לקבל את כל אמצעי התשלום, וכן לבצע פעולות כמו ניהול מלאי, ניהול תזרים מזומנים, גיבוי עסקאות וכו'. זהו פתרון שמתאים לבתי עסק פיזיים בעלי מיקום קבוע, ובדרך כלל לעסקים יחסית גדולים.

מסוף אשראי – מכשיר המיועד לסליקת כרטיסי אשראי, וכולל שבב NFC וכן לוח מקשים להקשת קוד סודי במקרי הצורך. זהו פתרון שמתאים למי שרוצה לכבד כרטיסי אשראי אך אין לו צורך או תקציב לקופה.

מסוף נייד – כמו מסוף רגיל, אך כזה שפועל בטכנולוגיה סלולרית ואינו מצריך תשתית תקשורת. חלק מהמסופים הללו יכולים לשמש גם כקופות רושמות ניידות. זהו פתרון שמתאים לעסקים ניידים ונודדים.

מסוף דביט – כמו מסוף רגיל, אך כזה שמכבד גם כרטיסי דביט (חיוב מיידי). זהו פתרון שמתאים לעסקים שזקוקים להגדלה משמעותית של התזרים או כאלה שרוצים לאפשר משיכת כסף מזומן ללקוחות.

מסוף דיגיטלי – אפשרות לקבל תשלום באשראי דרך עמוד תשלום באתר ובטלפון הנייד. זהו פתרון שמתאים לעסקים קטנים שלא סולקים הרבה.

סליקה באינטרנט – פריחתו של תחום האיקומרס הביא לעידן חדש של פתרונות סליקה לעסק, ולפיתוח שלל מערכות ואפשרויות. הסליקה מבוצעת באמצעות שימוש באחד משני מודלים: מתווכי סליקה ושערי סליקה.

אז איך בוחרים?

עסק צריך לבחור פתרונות סליקה לעסק על פי הגדרת האופי והפעילות שלו באופן מדויק. לשם כך, יש לענות על שאלות כמו: האם הלקוחות משלמים בנקודת חיוב אחת או יותר?

האם יש אנשי מכירות אשר פועלים מחוץ לעסק? כמה אתם סולקים בחודש?
ועוד. מענה על השאלות יעזור לכם לזהות את הממשק הנדרש ולהבין האם יש תכונות ייחודיות להן אתם זקוקים. לאחר מכן, כל מה שנותר זה לבחור את חברת הסליקה הטובה והמשתלמת ביותר עבורכם.

כתבות נוספות

תחזיות ביטקוין

תחזיות ביטקוין מעניינות לקראת 2024

בקרוב תסתיים לה השנה האזרחית, שנה נוספת בה הביטקוין נותר חזק למרות לא מעט תחזיות קודרות. כמו תמיד, גם כעת הוא מעורר ספקולציות ותחזיות, אשר

דילוג לתוכן