התפתחויות חשובות עבור ביטקוין בשנת 2022
התפתחויות חשובות עבור ביטקוין

קריסות מחירים של מטבעות קריפטו שלטו בכותרות ב-2022, אך למרות זאת זו הייתה שנה של התקדמות משמעותית עבור המטבע המוכר מכולם.

השנה, ראינו כיצד ביטקוין כפרוטוקול מאפשר חדשנות נרחבת, הממלאת את כל הצרכים שמפתחים ויזמים יכולים לחשוב עליהם. לא מבינים על מה מדובר? כדי להדגים את התהליך החשוב שעבר ביטקוין, נציג לכם ארבע התפתחויות חשובות במיוחד.

עוד שנה של 100% זמן פעולה

ההישג הגדול ביותר של ביטקוין השנה היה רמת הפעילות. המטבע המשיך לפעול ללא רבב, כאשר בלוק אחד נוצר בערך כל 10 דקות. למעשה, קצב ההנפקת תאם בדיוק את מה שנקבע בספר הלבן של סאטושי נקמוטו ב-2008.

פעם נוספת, ביטקוין סיפק 100% זמן פעולה והיה זמין לכל אחד בעולם בכל רגע נתון. אפילו בשנה כזו קשה, ביטקוין בשווי מיליארדי דולרים עבר מדי יום בבלוקצ'יין שלו.

כל זה קרה בלי ארגון מרכזי, בלי שום עובדים ישירים, מנהיגים או משקיעי הון סיכון. כלומר, פיתוחים מתמשכים המסתמכים על האמינות של ביטקוין, קיבלו אישור לכך שיוכלו לעשות זאת בעתיד הנראה לעין.

צמיחת Lightning Network

בעוד ששכבת הבסיס של הביטקוין נותרה יציבה, פרוטוקול ההרחבה המשמעותי ביותר שלו – רשת Lightning – חווה צמיחה ופיתוח מאסיביים בשנת 2022. Lightning Network מאפשרת תשלומים מיידיים וזולים מחוץ לשרשרת, ומבטלת את הצורך לחכות לאישור עסקאות.

הרשת מבוזרת לחלוטין, והיא משפרת את המדרגיות של ביטקוין תוך מינוף הבטחות האבטחה של שכבת הבסיס. יכולת הנזילות הנראית לציבור של הרשת עלתה מ-1,058 BTC ליותר מ-4,771 BTC במהלך השנה.

Machankuraהנגשת ביטקוין לאפריקה

שירות חדש זה קודד תוך מספר שבועות על ידי מפתח אפריקאי, בשם גוסטאהטסו גאקו, שהבחין בבעיה – לרוב האפריקאים יש טלפונים בסיסיים אך אין להם גישה לחיבור אינטרנט אמין – אז הוא יצר פתרון.

Machankura היא פלטפורמה שמאפשרת לאנשים באפריקה לקבל ולהוציא ביטקוין באמצעות הודעות טקסט, ללא צורך בחיבור לאינטרנט. על פי דוח של חברת Caribou, כ- 94% מהעסקאות הפיננסיות ביבשת מתבצעות באמצעות פלטפורמה זו, ורק 6% מהעסקאות מתבצעות באמצעות אפליקציות סלולריות.

כלומר, שירות חדש זה מאפשר לאנשים רבים ברחבי אפריקה להשתמש בביטקוין בפעם הראשונה. פרויקטים כמו Machankura יסייעו לדחוף את אימוץ הביטקוין באזורים שהכי זקוקים לכסף דיגיטלי.

FediMints משמורת שיתופית

FediMint היא שיטה חדשה לשמור על ביטקוין, על ידי יצירת קהילות משמורת שיתופיות כדי לעזור לאבטח את הביטקוין ביחד ולהגן על הפרטיות של החברים. היא ממנפת טכנולוגיות מתקדמות כדי לשמור על פרטיות קריפטוגרפית בין חברי הקבוצה.

פתרון משמורת זה מציע שלל אפשרויות, כמו להגדיל את הכמות של ביטקוין בידי המשתמשים, לשפר את הפרטיות שלהם, להוריד את עמלות השרשרת וכו'.

כתבות נוספות

תחזיות ביטקוין

תחזיות ביטקוין מעניינות לקראת 2024

בקרוב תסתיים לה השנה האזרחית, שנה נוספת בה הביטקוין נותר חזק למרות לא מעט תחזיות קודרות. כמו תמיד, גם כעת הוא מעורר ספקולציות ותחזיות, אשר

דילוג לתוכן